phone icon whitephone icon purpleהתקשרו *3046
icon envelope icon envelope צרו קשר
en fr
בימים אלו נחנכים מקוואות חדשים בטבריה, קידר, אורה, פדואל ושיבולים. הרב חיים לוי יו"ר טהרת המשפחה: "אנו יודעים ללא כל ספק, שמקוואות חדשים גורמים לריבוי טבילות, וזו זכות שנזקפת לטובת ציבור התורמים היקר".
29/03/2023

שיאי טהרה חדשים בישראל: בימים אלו מסתיימת בנייתם של חמישה מקוואות חדשים; בשיכון ד'  בטבריה, קידר, אורה , פדואל ושיבולים. בטהרת המשפחה רואים בהשלמות הבניה סמליות מיוחדת שממחישה את רוח הבנייה וההתפתחות שהארגון מוביל בשנים האחרונות ברחבי הארץ כולה, בסיועם המסור של הציבור שמתגייס למען הרבות טהרה בישראל.

בטהרת המשפחה עשו מאמץ אדיר על מנת לסיים את הבנייה כבר לפי חג הפסח, בשל ריבוי ימי החג והשבת בתקופה זו, מה שלא מאפשר למי שמתגוררים רחוק להגיע למקווה. בטהרת המשפחה רואים לאורך כל השנה חשיבות מיוחדת כדי לסיים את הבנייה של כלל המקוואות שיוצאים לשיפוץ מהר ככל הניתן, אולם הפעם נעשה מאמץ מיוחד על מנת להספיק את ימי החג והשבת הקרובים.

יו"ר "טהרת המשפחה" הרב חיים לוי: "לאורך השנים גדולי ישראל מעודדים אותנו לעסוק לא רק בבניית מקוואות חדשים אלא גם בשיפוץ מקוואות ישנים. אנחנו רואים באופן מוחשי כי מקווה חדש ומפואר מזמין שימוש רב יותר ומרבה טהרה בישראל. זה מרגש מאוד לראות את כמות המקוואות החדשים שנפתחים ונקל להבין את הזכות העצומה שיש לנו ולציבור התומכים של טהרת המשפחה, בזכויות העצומות של עם ישראל".

מנכ"ל "טהרת המשפחה" הרב עקיבא וינר לא מסתיר את התרגשותו נוכח תנופת הבניה הנרחבת. "בשנים האחרונות אנחנו זוכים ב"ה לבנות ולשפץ מקוואות רבים בישראל, ובזכות הבנייה הזו אין לי כל ספק שהבאנו טהרה למקומות רבים ב"ה. אבל לראות כמות כה גדולה של מקוואות נחנכים בשבוע אחד זהו שיא היסטורי שגם אצלינו, שזכינו לבנות כבר מאות מקוואות, מתרגשים מאוד לראות".

להלן סיפורם של חמשת המקוואות שבנייתן מושלמת בימים אלו.

המקווה בשיכון ד' שבטבריה הוא אחד הישנים בעיר הוא נבנה לפני למעלה מ-50 שנה. בעקבות השנים הרבות והבלאי המואץ חלק מהחדרים במקווה אינם פעילים וגם בור טבילה אחד מתוך שניים אינו פעיל בעקבות בעיות אינסטלציה חמורות. המקווה החדש ייתן מענה גם למשפחות באזור וגם למשפחות הנופשות באזור לאורך כל השנה.

קֵידָר הוא יישוב קהילתי כפרי הנמצא בהרי יהודה דרומית למעלה אדומים. היישוב נמצא באחריותה ובשטחה המוניציפלי של המועצה האזורית גוש עציון ומהווה כיישוב הצפוני והמזרחי ביותר בה. המקווה בקידר התיישן מאד והגיע למצב שכמעט ולא משתמשים בו כיום. בטהרת המשפחה אומרים כי בעקבות המהפך שהתבצע עם השלמת שיפוץ המקווה, יתחולל גם מהפך במספר הטבילות.

אוֹרָה הוא מושב הנמצא דרומית מערבית לירושלים ונוסד בשנת 1950 על ידי יוצאי תימן ויוצאי מרוקו. המקווה במקום קיים כבר למעלה מ – 30 שנה והוא מיושן ביותר. בעקבות דרישת התושבים החליטו בטהרת המשפחה לשפץ את המקווה מהיסוד על מנת להפכו למקום מזמין וראוי.

במשך שנים רבות ניסו תושבי פדואל שבדרום מערב הרי השומרון לקדם מהלך לבניית מקווה היות והמקווה במקום התיישן והיה קטן מלהכיל את תושבי האזור. כבר לפני כעשור התקיימה אסיפה ראשונה לקידום בניית המקווה ומאז היו הרבה מניעות טכניות וכלכליות ועיכובים. בשנה האחרונה נחתם הסכם לבניית המקווה בין תושבי פדואל והמועצה לבין 'המרכז לטהרת המשפחה' והפרוייקט יצא לדרך. בטהרת המשפחה הצליחו לגבש תוכנית ישימה לבניית מקווה חדש שיהיה גם עם הנגשה מלאה ויתן מענה לאזור כולו. המקווה מרווח מאוד ונחשב לאחד היפים בארץ.

שִׁבֳּלִים הוא מושב בנגב הצפוני המשתייך למועצה האזורית שדות נגב. המושב נוסד בשנות קום המדינה על ידי עולים מאיראן ומכורדיסטן. המקווה במקום התיישן מאד ולכן נדרש שיפוץ כולל כדי להפוך לאפשר לטבול במקום כפי ההלכה. בשנה האחרונה החלו העבודות במקום והוא שופץ וחודש מהיסוד.